לייעוץ ראשוני התקשרו - משרד: 077-3487178 | נייד: 054-5487178

הסכם ממון והסכם חיים משותפים

הסכם ממון, הסכם חיים משותפים וההבדל ביניהם

הסכם ממון:

הסכם ממון הוא חוזה שנחתם בין בני זוג כאשר תכליתו העיקרית הינה להבטיח כי עם תום חיי הנישואין לא יתגלעו מחלוקות כלכליות בין בני הזוג, כך שכל אחד מהם יהיה זכאי לקבל ולהחזיק את מה שהובטח לו בהסכם טרום הנישואין. כלומר, בני הזוג בוחרים באופן עצמאי כיצד תתבצע חלוקת הרכוש והנכסים ביניהם באמצעות קביעת החלוקה בהסכם.

במידה ולא נחתם הסכם ממון, הרי שיש ללכת לפי ההסדר הקבוע בחוק יחסי ממון, לפיו במידה ובני זוג מתגרשים, כל אחד מהם יהיה זכאי לקבל מחצית מהנכסים שנצברו במהלך תקופת נישואיהם.

מלבד חלוקת הממון בין הצדדים, רשאים בני הזוג לקבוע בהסכם גם הסכמות נוספות דוגמת גובה  דמי המזונות, זכויות סוציאליות ירושות או מתנות עתידיות.

היתרון המרכזי בעריכת הסכם ממון הוא מניעת התדיינות משפטית מכוערת ומאבקים על הרכוש המשותף בביהמ"ש בתום הנישואין, דבר אשר עשוי להזיק לשני הצדדים ובעיקר לילדים!

הסכם חיים משותפים:

הסכם לחיים משותפים בשונה מהסכם ממון, נועד לעגן ולקבוע את מערכת היחסים הזוגית של בני זוג אשר אינם מעוניינים או שאינם רשאים להינשא במדינת ישראל, דהיינו "ידועים בציבור".

פרט לכך, באופן כללי, הסכם חיים משותפים הינו דומה מאוד להסכם הממון, שכן הוא למעשה נועד להסדיר ולקבוע את מערכת הזכויות והחובות בין בני הזוג.

ההסכם כולל את חלוקת הרכוש והנכסים בין בני הזוג, הזכויות הסוציאליות השונות לרבות קרנות פנסיה, קופות גמל וכד', וכן אף סוגיות נוספות כגון סוגיית המגורים, הילדים.

* האמור בכתבה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי ואין להסתמך עליו ככזה

Call Now Button
צרו קשר עכשיו

לייעוץ עם עורך דין
התקשרו:

077-3487178
054-5487178

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

חגית הלוי ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן