דלג לתוכןדלג לפוטר

נפרדים ורוצים להימנע מבית הדין הרבני ו/או מבית המשפט?

לפני שאתם רצים לבתי המשפט, נכנסים לתוך קרבות משפטיים ארוכים, עצרו רגע.

הגעתם למסקנה שאי אפשר להמשיך לחיות ביחד והחלטתם להתגרש? לפני שאתם רצים לבתי המשפט, נכנסים לתוך קרבות משפטיים ארוכים, יקרים ומתישים, עצרו רגע. אולי תוכלו לסיים את הסכסוך בדרך טובה, נעימה ומהירה יותר. הפתרון האפשרי לכך הוא: הסכם גירושין.

הסכם גירושין כפוף לאישור משפטי, והוא מסדיר את העניינים הכרוכים בגירושין בין בני זוג שמעוניינים להתגרש. חשוב לדעת, כי הסכם גירושין נעשה בהסכמה מלאה של שני בין הזוג. אין אפשרות לכפות על צד אחד עריכת הסכם שכזה. אם בן זוג אחד אינו מעוניין בהסכם, לא יהיה מנוס מלפנות לבית הדין הרבני, ולנהל הליך גירושין במסגרתו.

בין הנושאים העיקריים המוסדרים בהסכם הגירושין נכללים בדרך כלל הנושאים הבאים:

 • ענייני רכוש – ההסכם מסדיר איך יחולק הרכוש המשותף בין בני הזוג. החלוקה כוללת את הזכויות שבני הזוג צברו במהלך שנות חייהם המשותפות (כולל פנסיה, קרנות השתלמות וכו'). חשוב לוודא, שההסכם כולל את כל הנכסים, כדי שלא יווצר מצב שבן זוג אחד "העלים" מהאחר נכסים מסוימים, והוא ייצא כשידו על העליונה.
 • מזונות ילדים – בהסכם הגירושין בני הזוג מסכימים ביניהם על גובה המזונות שישולמו לילדים מדי חודש. בדרך כלל, הסכמי הגירושין נוגעים למזונות הילדים בלבד, ולא למזונות האישה, משום שלאחר הגירושין האישה לא זכאית למזונות מבעלה. יש לדעת, כי הסכם הגירושין בין ההורים לא כובל את הילדים. הם יכולים להגיש תביעה עצמאית למזונות לביהמ"ש לאחר שהסכם בגירושין נחתם.
 • משמורת והסדרי ראייה – הסכם הגירושין כולל פרטים הקשורים במשמרות הילדים- מי יהיה ההורה שיקבל חזקה על הילדים, כלומר: המטפל העיקרי בילדים, ובאיזו תדירות יפגוש ההורה השני את הילדים וכיצד. עניין זה יכול להשתנות בעתיד,  גם לאחר חתימת ההסכם ואישורו, בהתאם לנסיבות.
 • חינוך הילדים – חשוב לגבש בהסכם הגירושין מהו אופי החינוך שיינתן לילדים. נושא זה עלול להיות בעייתי במידה שאחד מבני הזוג משנה לחלוטין את אורח חייו, למשל: חוזר בתשובה, וכתוצאה מכך גם אופי חינוך הילדים משתנה.
 • עניינים אחרים הקשורים בגירושין.

לאחר שהצדדים ערכו ביניהם הסכם גירושין, הם מגישים את אישורו לביהמ"ש, ביהמ"ש מוודא היטב כי בני הזוג מבינים את תוכן ההסכם, מסכימים לו, וכי אף אחד מהם לא חתם עליו מתוך לחץ או כפייה. אם נוצר מצב שלאחר אישור ההסכם, אחד הצדדים לא מקיים אותו, אפשר לאכוף את ביצועו בהוצאה לפועל.

* האמור בכתבה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי ואין להסתמך עליו ככזה

לתיאום פגישת ייעוץ: חגית הלוי, עו"ד  רח' ערער 9, קניון עזריאלי מודיעין  טל: 077-2306101

  

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print
עו"ד דין חגית הלוי

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

משרדה של עורכת הדין חגית הלוי ושות' הוא משרד מנוסה המתמחה בדיני המשפחה, גירושין, צוואות וירושות.

ליצירת קשר חייגו: 077-9973919

צרו איתנו קשר


  אולי יעניין אותך גם...

  ניתן להגיע לפגישת ייעוץ שבה נבחן את המצב הקיים,
  תקבל/י תשובות והסברים לכל השאלות שלך ופתרון או המלצה מה כדאי לעשות.

  לייעוץ ראשוני התקשר/י  עכשיו: 077-3487178

  או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

   צור קשר דילוג לתוכן