לייעוץ ראשוני התקשרו - משרד: 077-3487178 | נייד: 054-5487178

הבן, עורך דין במקצועו, הגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה בנצרת, כנגד אימו בטענה כי פרצה לחשבון המייל האישי שלו, שינתה את הסיסמא ואף העבירה תכתובת פנימית בינו לבין אביו אל "לשכת עורכי הדין" וזאת כדי לגרום לשלילת רישיונו כעו"ד.

בתביעתו ביקש הבן מבית המשפט לחייב את אמו בפיצויי על סך 50,000 ₪ ללא הוכחת נזק, בהתאם לחוק הגנת הפרטיות וזאת נוכח הפגיעה בפרטיותו ובשמו הטוב.

בכתב ההגנה שהגישה האם לבית המשפט, נטען כי חשבון המייל שייך לבתה (אחותו של התובע) ולכן לא פרצה מעולם לחשבון המייל האישי של בנה.
עוד הוסיפה האם כי איננה בקיאה בתחום המחשבים וציינה בעדותה כי "חוץ מלדבר בסקייפ עם בתי ולנגב אבק, אני בקושי יודעת להשתמש במחשב".

כמו כן, טענה האם כי פנתה ללשכת עורכי הדין, כיוון שלטענתה בנה זייף את חתימתה ללא הסכמתה ולכן סברה כי "מחובתה המוסרית" לדווח זאת ללשכה.

שופטת בית המשפט לענייני משפחה בנצרת, ג'מילה ג'אברין כליפה, קבעה כי התובע לא ביסס תשתית ראייתית המוכיחה שאימו אכן פרצה לחשבון המייל האישי שלו.

עוד הוסיפה השופטת, כי נטל ההוכחה במקרה זה חל על הבן התובע ומכיוון שזה אינו תמך את טענותיו בעובדות מוצקות לא ניתן לקבוע כי האם פרצה לחשבון המייל.

בהתייחס לטענת הבן לפגיעה בפרטיות מצד אימו, קבעה השופטת כי מאחר ומדובר בתכתובת אחת בלבד שהועברה לגוף המוסמך לבדוק את תוכנו, ומאחר ותוכן התכתובת נוגע לאם באופן אישי, הרי שגם אם קיימת פגיעה בפרטיותו של הבן, המדובר בפגיעה סבירה שנעשתה בתום לב.

לבסוף, הורתה השופטת כליפה על דחיית תביעתו של הבן ואף הטילה עליו תשלום הוצאות משפט בסך של 4,000 ₪ אשר ישולמו ישירות לידי האם.

Rate this post

Call Now Button
צרו קשר עכשיו

לייעוץ עם עורך דין
התקשרו:

077-3487178
054-5487178

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

חגית הלוי ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן