דלג לתוכןדלג לפוטר

אקטואר גירושין וחשיבותו בהליך פירוק הקשר הזוגי

אקטואר הינו איש מקצוע מתחום הפיננסים שמשימתו היא להעריך סיכונים בתנאים של חוסר וודאות. כך למשל חברות ביטוח משתמשות באקטוארים על מנת לבחון מה יהיה גובה הפרמיה עבור שירותי ביטוח שונים, חברות פנסיה מעריכות סיכונים באפיקי השקעה שונים וכו'. לאחרונה ניתן למצוא שימוש רב בשירותי אקטואריה גם בהליכי גירושין בין בני זוג, וכאן נלמד מהו תפקידו של כל אקטואר גירושין שכזה ועל חשיבותו בהליכים.

תפקידו של אקטואר הגירושין

החיים המשותפים יחדיו, בין אם בקשרים קצרים ובין אם בארוכים, כוללים צבירת נכסים משותפת כמו גם זכויות של כל אחד מהצדדים בנפרד. כאשר זוג נשוי מעוניין "לפרק את החבילה" ולהתגרש, באופן ברור עולות שאלות ומחלוקות רבות לגבי חלוקת הרכוש ביניהם. קושי ההערכה נובע מהמורכבות הגדולה של ההון והנכסים בחיינו הן מבחינת ההווה והן בראייה לעתיד. אקטואר גירושין הינו דמות מקצועית שנכנסת לתמונה על מנת להמליץ כיצד יחולקו הנכסים (והחובות) בין בני הזוג במקרה של פרידה, וזאת בהתאם לראייה הכוללת של כלל ההיבטים הפיננסיים בחייהם. האקטואר לוקח בחשבון את שווי הנכסים המשותפים (נדל"ן, כלי רכב וכו'), שווי העסק אם קיים, זכויות פנסיוניות, כספים שמושקעים באפיקי השקעה וחיסכון, יכולת הכנסה עתידית ואף מוניטין, במידה ונבנה בשיתוף בן או בת הזוג.

אקטואר גירושין – האם הוא באמת כל כך חשוב?

זוגות רבים הנמצאים בהליך גירושין, בוחרים ראשית כל בדרך הנכונה והמיטיבה ביותר עבורם והיא גישור בדרך לחתימה על הסכם גירושין בהסכמה. הסכם זה כולל את כל היבטי הגירושין (רכוש, ילדים ועוד) ואותו יש לאשר בבית המשפט או בית הדין לענייני משפחה ולאחר מכן להתגרש. כאשר ישנה מחלוקת אודות האופן בו יחולק הרכוש וקשה מאוד לבני הזוג לאמוד את שווה הערך, מומלץ לפנות אל אקטואר גירושין שינתח את כל האספקטים הקשורים לכך אצל שני בני הזוג וימליץ על אופן החלוקה. יש לקחת בחשבון כי במקרים בהם בני הזוג מגיעים עם מחלוקת לגבי חלוקת הרכוש והנכסים ומעוניינים לפתור זאת אל מול ערכאה משפטית, עשויים השופט או הדיין לקבוע כי בכל מקרה עליהם לראות המלצה של אקטואר בטרם יחליטו. במקרה שכזה עשויה הערכאה המשפטית למנות אקטואר מטעמה או לתת לבני הזוג להגיע עם ההמלצה מאקטואר שיבחרו או משניים נפרדים.לכן, ככל שבידכם נכסים מורכבים יותר ושערכם רב יותר בהתאם, כך מומלץ יותר להסתייע מראש בשירותיו של אקטואר גירושין מטעמכם. התקשרו עם עורך דין מנוסה ומיומן בדיני המשפחה והוא כבר ימליץ לכם על האקטואר המתאים ביותר.  

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print
עו"ד דין חגית הלוי

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

משרדה של עורכת הדין חגית הלוי ושות' הוא משרד מנוסה המתמחה בדיני המשפחה, גירושין, צוואות וירושות.

ליצירת קשר חייגו: 077-9973919

צרו איתנו קשר


  אולי יעניין אותך גם...

  אלימות כלכלית

  אלימות כלכלית

  גירושין בין בני זוג צעירים שעדיין לא הספיקו לצבור רכוש או הביאו ילדים לעולם הם תהליך פשוט יחסית. אולם, מרבית
  לקריאת המאמר >

  ניתן להגיע לפגישת ייעוץ שבה נבחן את המצב הקיים,
  תקבל/י תשובות והסברים לכל השאלות שלך ופתרון או המלצה מה כדאי לעשות.

  לייעוץ ראשוני התקשר/י  עכשיו: 077-3487178

  או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

   צור קשר דילוג לתוכן