דלג לתוכןדלג לפוטר

תביעת גירושין - עיקרי התהליך

התייעצו עם צוות עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום!

לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  זוגות רבים מחליטים לאחר חשיבה מושכלת ובחינת כל האפשרויות על פירוק הקשר הממוסד ביניהם. תהליך זה קרוי גירושין והוא כולל את פירוק המחויבויות בין בני הזוג בצורה מסודרת עד לקבלת הגט הסופי ע"י בית הדין הרבני. תביעת גירושין הינה הפרוצדורה שפותחת את התהליך וכאן נלמד מה היא כוללת בדיוק והיכן דנים בה.

  מה כוללת תביעת הגירושין

  הגשת תביעת הגירושין צריכה להתבצע ע"י אחד מבני הזוג והוא למעשה יוזם את הבקשה למתן הגט. בן הזוג שפנה אינו חייב "לשאול" או להודיע לבן או בת הזוג האחרים על פנייתו. התביעה כוללת בקשה לפירוק הנישואין בבית הדין הרבני, כלומר, לקבל גט ולצאת לדרך חדשה. מאחר וכל הליך גירושין כולל החלטות רבות שיש לקחת להמשך הדרך, במיוחד כשיש ילדים בתמונה אך לא רק, הרי שבית הדין הרבני לא יאשר גט ולא יבצע את טקס הגירושין מבלי שיהיו מוסדרים היבטים אלו. מסיבה זו תביעת גירושין "קלאסית" הינה פעמים רבות "כרוכה" לתביעות נוספות כגון תביעת דמי מזונות, הסדרי ראייה, משמורת, חלוקת רכוש ועוד

  אלא, שכאשר קיים הסכם גירושין מרצון שכבר חתום ע"י שני בני הזוג, אושר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, הרי שיש להגיש אך ורק את תביעת הגירושין עצמה, לקבל את אישור בית הדין הרבני להסכם ולהגיע לטקס הגירושין (מתן הגט) תוך זמן קצר, לעיתים אף באותו היום.

  היכן מגישים תביעת גירושין?

  את התביעה ניתן להגיש בבית הדין הרבני בלבד שכן זוהי הערכאה הבלעדית בישראל המוסמכת להעניק גט. במידה ומעוניינים לתבוע על סעיפים נוספים שקשורים בהליכי הגירושין (כגון מזונות, הסדרי ראייה וכו'), ניתן להגיש אותם בנפרד לבית המשפט לענייני משפחה ולאחר קבלת פסק דין חתום, להגיש תביעת גירושין ברבנות. חשוב מאוד לציין כי במקרים בהם בן או בת הזוג אינם מסכימים להתגרש, ניתן להגיע לכדי הסכם שלום בית בבית הדין הרבני או לחלופין, לתבוע תביעת נזיקין בבית המשפט האזרחי בגין הסירוב, לתבוע מזונות, עוגמת נפש ועוד.

  תביעת גירושין

  מאחר ובישראל הן בית המשפט לענייני משפחה והן בית הדין הרבני הינם בעלי סמכויות מקבילות בתביעות הקשורות לגירושין, הרי שחשוב לבחור את הערכאה המשפטית הטובה ביותר עבורכם. לשם כך עליכם להגיע בהקדם לייעוץ אצל עורך דין מומחה בתחום ענייני המשפחה, ולקבל את המידע המלא באשר למצבכם הספציפי. רק לאחר מכן תוכלו לתכנן יחד עם עורך הדין תביעת גירושין נכונה ומושכלת באמצעות אסטרטגיית פעולה שתביא ליתרון משמעותי עבורכם.

  עו"ד חגית הלוי על סרבנות גט מצד האישה - ראיון בערוץ 14 בתוכנית "מחוץ לפרוטוקול" בהנחיית מולי ארי

  עו"ד חגית הלוי משתפת על הצלחת המשרד לחייב אישה בקבלת גט מבעלה שהינו לקוח המשרד, זאת במסגרת תביעת גירושין בבית הדין הרבני.
  צפו בקטע שלפניכם מתוך התוכנית:

  תחומי עיסוק נוספים:

  התייעצו עם צוות עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום!

  לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו פרטים
  ונחזור אליכם בהקדם

   ניתן להגיע לפגישת ייעוץ שבה נבחן את המצב הקיים,
   תקבל/י תשובות והסברים לכל השאלות שלך ופתרון או המלצה מה כדאי לעשות.

   לייעוץ ראשוני התקשר/י  עכשיו: 077-3487178

   או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

    צור קשר דילוג לתוכן