לייעוץ ראשוני התקשרו - משרד: 077-3487178 | נייד: 054-5487178

זוגות רבים מחליטים לאחר חשיבה מושכלת ובחינת כל האפשרויות על פירוק הקשר הממוסד ביניהם. תהליך זה קרוי גירושין והוא כולל את פירוק המחויבויות בין בני הזוג בצורה מסודרת עד לקבלת הגט הסופי ע"י בית הדין הרבני. תביעת גירושין הינה הפרוצדורה שפותחת את התהליך וכאן נלמד מה היא כוללת בדיוק והיכן דנים בה.

מה כוללת תביעת הגירושין

הגשת תביעת הגירושין צריכה להתבצע ע"י אחד מבני הזוג והוא למעשה יוזם את הבקשה למתן הגט. בן הזוג שפנה אינו חייב "לשאול" או להודיע לבן או בת הזוג האחרים על פנייתו. התביעה כוללת בקשה לפירוק הנישואין בבית הדין הרבני, כלומר, לקבל גט ולצאת לדרך חדשה. מאחר וכל הליך גירושין כולל החלטות רבות שיש לקחת להמשך הדרך, במיוחד כשיש ילדים בתמונה אך לא רק, הרי שבית הדין הרבני לא יאשר גט ולא יבצע את טקס הגירושין מבלי שיהיו מוסדרים היבטים אלו. מסיבה זו תביעת גירושין "קלאסית" הינה פעמים רבות "כרוכה" לתביעות נוספות כגון תביעת דמי מזונות, הסדרי ראייה, משמורת, חלוקת רכוש ועוד. אלא, שכאשר קיים הסכם גירושין מרצון שכבר חתום ע"י שני בני הזוג, אושר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, הרי שיש להגיש אך ורק את תביעת הגירושין עצמה, לקבל את אישור בית הדין הרבני להסכם ולהגיע לטקס הגירושין (מתן הגט) תוך זמן קצר, לעיתים אף באותו היום.

היכן מגישים תביעת גירושין?

את התביעה ניתן להגיש בבית הדין הרבני בלבד שכן זוהי הערכאה הבלעדית בישראל המוסמכת להעניק גט. במידה ומעוניינים לתבוע על סעיפים נוספים שקשורים בהליכי הגירושין (כגון מזונות, הסדרי ראייה וכו'), ניתן להגיש אותם בנפרד לבית המשפט לענייני משפחה ולאחר קבלת פסק דין חתום, להגיש תביעת גירושין ברבנות. חשוב מאוד לציין כי במקרים בהם בן או בת הזוג אינם מסכימים להתגרש, ניתן להגיע לכדי הסכם שלום בית בבית הדין הרבני או לחלופין, לתבוע תביעת נזיקין בבית המשפט האזרחי בגין הסירוב, לתבוע מזונות, עוגמת נפש ועוד.

מאחר ובישראל הן בית המשפט לענייני משפחה והן בית הדין הרבני הינם בעלי סמכויות מקבילות בתביעות הקשורות לגירושין, הרי שחשוב לבחור את הערכאה המשפטית הטובה ביותר עבורכם. לשם כך עליכם להגיע בהקדם לייעוץ אצל עורך דין מומחה בתחום ענייני המשפחה, ולקבל את המידע המלא באשר למצבכם הספציפי. רק לאחר מכן תוכלו לתכנן יחד עם עורך הדין תביעת גירושין נכונה ומושכלת באמצעות אסטרטגיית פעולה שתביא ליתרון משמעותי עבורכם.

Call Now Button
צרו קשר עכשיו

לייעוץ עם עורך דין
התקשרו:

077-3487178
054-5487178

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

חגית הלוי ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן