דלג לתוכןדלג לפוטר

גירושים אזרחיים

התייעצו עם צוות עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום!

לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  מהם גירושים אזרחיים וכיצד מבוצע ההליך?

  זוגות רבים בוחרים להינשא במדינת ישראל בקידושין כדת משה וישראל ועושים זאת דרך הרבנות. אלא, שפעמים רבות אין כך הדבר, מרצון או בלית ברירה, והנישואים נערכים בחו"ל. כאשר זוגות שנישאו בדרך זו מבקשים להתגרש בסופו של דבר, הם חייבים לבצע זאת בהליך של גירושים אזרחיים. כיצד גירושין אלו מבוצעים וכיצד ניתן לעבור אותם על הצד הטוב ביותר? להלן כל המידע.

  גירושים אזרחיים – עבור מי זה מתאים?

  כל מי שלא התחתן במסגרת הרבנות ובחר (או נאלץ) להסדיר את הקשר הזוגי הממוסד שלו באמצעות נישואים אזרחיים בחו"ל, חייב לעבור הליך של גירושים אזרחיים במידה והוא מעוניין להתגרש. ניתן למנות מספר מקרים בהם בני זוג בוחרים להתחתן במסגרת האזרחית ולהיאלץ להתגרש במסגרת זו גם כן :

  • זוגות שאינם מעוניינים בחתונה רבנית – מדובר בבני זוג יהודים שמראש אינם מעוניינים במוסד הרבנות להסדרת נישואיהם ומתחתנים במסגרת האזרחית בחו"ל.
  • עולים חדשים/ישנים – כאן מדובר על זוגות יהודים שהתחתנו בחו"ל ועלו לישראל לאחר מכן.
  • פסולי חיתון יהודיים – כגון ממזרים, כהנים גרושים וכו' שנאלצים בעל כורחם להתחתן במסגרת האזרחית בחו"ל.

  חשוב לציין כי לגבי הסעיף השלישי (פסולי חיתון), גירושים אזרחיים מתאפשרים בישראל במסגרת הרבנות רק עבור יהודים וזוגות שאינם משתייכים לקהילה הגאה.

  גירושים אזרחיים – כיצד מתבצע ההליך?

  במדינת ישראל ישנן 2 ערכאות משפטיות המוסמכות לדון בנושאים שונים של ענייני המשפחה וביניהם הגירושין – בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. אלא, שעל נושא הגט ומתן התוקף לגירושין עצמם אמון אך ורק בית הדין הרבני. מסיבה זו גירושים אזרחיים כוללים היבטים משפטיים שיכולים לעבור דיונים בשתי הערכאות גם יחד, אך הגט עצמו יינתן תמיד (מלבד מקרים מיוחדים) בבית הדין הרבני שכאמור, מוסמך לטפל רק בפניות של יהודים. הליך זה כולל את הסדר הנושאים השונים של פירוק הקשר הזוגי הממוסד (מזונות אישה וילדים, חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, משמורת וכו') ולאחר מכן הגשת תביעת גירושין. יש לציין כי במידה ומדובר בזוגות גאים, זוגות מעורבים (כאשר אחד מבני הזוג יהודי והאחר אינו) וחסרי דת (אתאיסטים) הרי שלמרות שנישאו במסגרת האזרחית בחו"ל, אין בית הדין הרבני מוסמך להעניק להם גט ועליהם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה להתיר את נישואיהם, או לעשות כן בחו"ל, במדינה בה נישאו.

  גירושים אזרחיים

  חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה בכל מקרה של רצון להתגרש, גם כאשר מדובר בהליך גירושים אזרחיים. זאת על מנת לבדוק את כל האפשרויות ולנסות להתגרש בהסכמה ללא מחלוקות ולצאת לדרך חדשה תוך זמן קצר, תוך חיסכון משמעותי בעלויות.

  התייעצו עם צוות עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום!

  לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו פרטים
  ונחזור אליכם בהקדם

   תחומי עיסוק נוספים:

   ניתן להגיע לפגישת ייעוץ שבה נבחן את המצב הקיים,
   תקבל/י תשובות והסברים לכל השאלות שלך ופתרון או המלצה מה כדאי לעשות.

   לייעוץ ראשוני התקשר/י  עכשיו: 077-3487178

   או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

    צור קשר דילוג לתוכן