דלג לתוכןדלג לפוטר

גירושים מהירים – איך עושים זאת נכון?

פירוק החבילה המשפחתית המשותפת הוא תהליך שכולל היבטים רגשיים מאתגרים ומשפיע על מצבם הכלכלי של בני הזוג. המעבר לשתי דירות, הסדרי הראייה עם הילדים ואפילו חלוקת הרכוש המשותף עלולים להימשך תקופה ארוכה הכוללת הליכים משפטיים רבים וארוכים.
לעומת זאת, אם יש הסכמות כלליות בין בני־הזוג או במידה ושווי הרכוש המשותף אינו גבוה, יתכן וניתן יהא לזרז את התהליך ולסיימו בתוך מספר חודשים. במאמר זה נדון בהיבטים השונים של הסכם גירושין מהיר הנבנה בצורה מושכלת.

גירושים מהירים- מהן הסיבות העיקריות לעיכוב תהליך הגירושין

קיימות מספר סיבות עיקריות לעיכוב בסיום הליך הגירושין באמצעות הסכם גירושין כולל:

הסיבה הראשונה היא רצון של אחד מבני הזוג להשיא את חלקו ולקבל את המיטב האפשרי במסגרת ההסכם, קרי, רצון להפחית או להגדיל את גובה דמי המזונות החודשיים, חלוקת רכוש לא שוויונית או חוסר הסכמה בעניין משמורת הילדים המשותפים. כל עוד הצדדים מתבצרים בעמדתם, מבלי לשקול שיקולים נוספים, הרי שהדרך לגירושים מהירים תתרחק.

סיבה נוספת לעיכוב בתהליך הגירושין קשורה לכמות הדיונים בבית המשפט, לצורך אישור הסכם הגירושין. בהליך של הסכם גירושין או גירושים מהירים נקבע דיון אחד בלבד לאישור ההסכם בפני בית־הדין הרבני או בית־המשפט לענייני משפחה.

סיבה שלישית שיכולה לגרום לעיכוב היא רצון מודע להכאיב לבן הזוג בתהליך, כתוצאה מרצון לנקמה או לגרום לתחושת "הבסה" של בן הזוג בתהליך. לפעמים, בן זוג אחד מסרב לתת גט לשני ואז התהליך יכול להפוך למורכב יותר. כדי להגיע להליכי גירושים מהירים מומלץ להיפרד מהתחושות הללו ולהמשיך כל אחד לדרך חדשה. עורכי הדין המייצגים את הצדדים יכולים לסייע בגישור מתוך הבנה שהחיים המשותפים הסתיימו, ומומלץ לטובתכם האישית וטובת הילדים לעבור לפרק הבא בחיים.

גירושים מהירים - מתי מדובר בפזיזות?

לעיתים, תהליך גירושין עשוי להיות דווקא מהיר מדי. למשל, במקרה בו שני בני הזוג רוצים לסיים את ההליך המשפטי מהר ככל האפשר, ואחד הצדדים מנצל זאת כדי לגרום לשני לוויתורים כואבים. בהליכי גירושים מהירים שמתנהלים בפזיזות אחד מבני הזוג עשוי לאבד את זכאותו למשמורת על הילדים או לקבע הסדרי שהות שאינם מתאימים לשגרת החיים והעבודה של בן הזוג. בנוסף, הצדדים עלולים להסכים על דמי מזונות מעבר ליכולת הכלכלית הקיימת או לוויתור על חלק מהרכוש המשותף והזכויות הפנסיוניות. לכן, חשוב לנהל את התהליך בצורה מושכלת, עם הדרכה צמודה של עורך דין לענייני משפחה שיוכל להוביל להליכי גירושים מהירים תוך חשיבה על כל ההשלכות של ההסכם הנדון.

גירושים מהירים - בכמה זמן מדובר?

התשובה לשאלה זו משתנה ממקרה למקרה, ובכל זאת, הטווח הסביר והממוצע להגעה לגירושים מהירים במסגרת הסכם גירושין נע בין שבועיים ל-3 חודשים. לא ניתן להגדיר טווח קבוע לכל הזוגות המתגרשים, אך אם אתם חושבים מראש ומגיעים להסכמות בעניין סכום המזונות והסדרי השהות וכן ועל מספר אופציות לחלוקת הרכוש, אתם עושים את הצעד הראשון בדרך להליך יעיל וזריז יותר.

הניסיון של עורך הדין משפיע על מהירות הגירושין

נסכם בהמלצה חשובה אחרונה: אם אתם מרגישים שאתם יכולים להגיע להסכמה ולבצע גירושים מהירים, מומלץ להיעזר בעורכי דין מנוסים בתחום הגירושין, המתמחים ומנוסים בטיפול בכל המורכבויות הנובעות מהסיטואציה האישית שלכם, ויכולים להתאים את הסכם הגירושין במהירות עבור המשפחה שלכם.
זכרו כי ככל שעורך הדין יהיה מנוסה יותר הוא יוכל למפות את נקודות המחלוקת בצורה מדויקת ולסייע לכם לצלוח אותן בקלות. הוא ינהל את המשא ומתן עבורכם, וכך תוכלו להיפרד במהירות רבה יותר ולהתחיל את חייכם מחדש. לטובת המשפחה כולה, בצעו את התהליך בצורה נכונה ותנסו לבצע את הליך הגירושין במסגרת הליכי גירושים מהירים וקלים.

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print
עו"ד דין חגית הלוי

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

משרדה של עורכת הדין חגית הלוי ושות' הוא משרד מנוסה המתמחה בדיני המשפחה, גירושין, צוואות וירושות.

ליצירת קשר חייגו: 077-9973919

צרו איתנו קשר


  אולי יעניין אותך גם...

  ביטול הסכם גירושין

  ביטול הסכם גירושין

  כאשר זוג נשוי גומל בליבו להפריד כוחות ולהתגרש, באפשרות הצדדים לחתום על מסמך שכותרתו "הסכם גירושין". הסכם זה נועד להסדיר
  לקריאת המאמר >

  ניתן להגיע לפגישת ייעוץ שבה נבחן את המצב הקיים,
  תקבל/י תשובות והסברים לכל השאלות שלך ופתרון או המלצה מה כדאי לעשות.

  לייעוץ ראשוני התקשר/י  עכשיו: 077-3487178

  או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

   צור קשר דילוג לתוכן