לייעוץ ראשוני התקשרו - משרד: 077-3487178 | נייד: 054-5487178

קטינה כבת 16 חצי  וקטין כבן 17 וחצי אשר מכירים כ-4 חודשים בלבד, הגישו לביהמ"ש למשפחה בחיפה בקשה להיתר נישואין, וזאת לאחר שהתברר להם כי הקטינה נכנסה להריון וכי משפחתה מסרבת בכל תוקף לקבלה ללא נישואין כדת משה וישראל.

בישראל, חוק גיל הנישואין אוסר על נישואי קטינים מתחת לגיל 18 וקובע כי ביהמ"ש לענייני משפחה רשאי לתת היתר לנישואי קטינים אם מלאו להם 16 שנים ובהתקיים נסיבות מיוחדות הקשורות בטובת הקטינים.

הקטינים, פנו לרבנות ושם הופנו לבית המשפט לענייני משפחה לצורך קבלת היתר לנישואיהם.

ביהמ"ש הפנה את הקטינים להתרשמות של עובדים סוציאליים מטעם משרד הרווחה אשר התרשמו כי הזוג הצעיר אינו בשל לנישואין ולגידול תינוק וכי הנישואים אינם משרתים את טובתם, כאשר בתסקיר שהוגש לביהמ"ש עלתה תמונה לפיה שני הקטינים באים מרקע קשה של משפחות מפורקות, בעלות קשיים כלכליים, אלימות ובעיות נוספות.

שופטת ביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה, הילה גורביץ שינפלד, לאחר ששמעה את הקטינים ובחנה את המלצות העובדים הסוציאליים מטעם המדינה, דחתה את הבקשה למתן היתר נישואין בטענה כי לא מתקיימות נסיבות מיוחדות הקשורות בטובת הקטינים והמצדיקות מתן היתר לנישואיהם.

השופטת קבעה כי הזוג אינו בשל להתמודד עם חיי זוגיות, אחריות וגידול תינוק וכי אינם מבינים את משמעות המחויבות שתידרש מהם. הרקע המשפחתי האישי המורכב של כל אחד מהם אינו מהווה בסיס להתמודדות בגיל כה צעיר עם בניית משפחה והנישואים אינם משרתים את טובתם.

עוד הוסיפה השופטת שינפלד בפסק הדין: "המחוקק מצא לנכון למנוע נישואי בוסר, נישואים אשר הצדדים אינם בשלים להם.. נישואין הם מן ההחלטות החשובות ביותר בחייו של אדם. קבלת החלטה להינשא היא מהלך שמשפיע על כל חיו של האדם ויש לוודא כי החלטה זו מתקבלת באופן מושכל מרצון חופשי ואמתי ולא תחת לחץ. באחריות החברה לשמור על הקטינים, אשר לפעמים מטעמים קצרי טווח (כגון בושה ואשמה) ותחת לחץ המשפחות והסביבה מבקשים להינשא".

Rate this post

Call Now Button
צרו קשר עכשיו

לייעוץ עם עורך דין
התקשרו:

077-3487178
054-5487178

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס

משרד עורכי דין חגית הלוי ושות'

חגית הלוי ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן