דלג לתוכן דלג לפוטר

אישור נוטריוני

התייעצו עם צוות עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום!

לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  נוטריון ועו״ד לדיני משפחה חגית הלוי ושות׳

  משרדה של חגית הלוי שמח להעניק שירותי נוטריון הן ללקוחות פרטיים, הן ללקוחות עסקיים והן לתאגידים הזקוקים לייפוי כוח או אישור נוטריוני.

  מי מוסמך להיות נוטריון ולהעניק אישור נוטריוני?

  רבים טועים לחשוב כי כל עורך דין יכול לחתום על מסמכים כנוטריון. בפועל, החוק מסמיך רק עורכי דין בעלי וותק שעברו הכשרה מיוחדת להיות נוטריונים. בנוסף, על המועמדים להיות נוטריונים לעבור וועדה מיוחדת הבוחנת את עברו של עורך הדין ומזהה את הפועלים ללא רבב. לכן לא כל משפטן זוכה להסמכה כפולה של עורך דין ונוטריון. הסיבה להבדל בין הדרישות לקבלת תעודת עורך דין לתעודת נוטריון, נובעת מעצם האחריות שנושא עליו אותו בעל מקצוע כאשר הוא מתחייב לאמיתות זהותו של אדם החותם על ההצהרה בהנפיקו אישור נוטריוני.

   

  חגית הלוי עומדת בכל דרישות החוק, ומעניקה את כל השירותים הנוטריוניים הדרושים, לרבות: ייפוי כוח נוטריוני, זיהוי החותם על חוזה, אישור נוטריוני לצרכים שונים ושירותי נוטריון נוספים.

  אישור נוטריוני - נוטריון ועו״ד משפחה חגית הלוי

  אילו שירותי נוטריון תוכלו למצוא אצלנו?

  משרדה של חגית הלוי מוסמך להעניק אישור נוטריוני למגוון רחב של פעולות משפטיות הדורשות ווידוא של האדם החותם לצורך קבילותו של המסמך על ידי גורמים שונים בארץ ובחו"ל. אלה שירותי הנוטריונים הנפוצים:

  • הסכם ממון בפני נוטריון: חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין יכולה לחסוך הון במקרה של גירושין. עם זאת, לעיתים עשויות לעלות טענות שונות על כשירותו של המסמך אם לא נחתם לפני שופט או נוטריון. משרדה של חגית הלוי מעניק שירותי אימות חתימה נוטריוני, וכן אישורים של העתק של הסכם הממון. פעולה זו יכולה למנוע מחלוקת בעתיד, ולכן כדאי לבצע את הפעולה המשפטית בסיוע עו"ד ולצרף חתימה נוטריונית.
  • ווידוא כשרותו של העתק מסמך באמצעות אישור נוטריוני: אחד מהתפקידים החשובים ביותר של נוטריון הוא היכולת ליצור מסמך נאמן למקור המהווה העתק של מסמך מקורי. באופן זה אין צורך לספק את המסמך המקורי לגופים ממשלתיים, פיננסיים או חברות פרטיות. חגית הלוי מוסמכת להעניק אישור נוטריוני להעתק של מסמך.
  • ייפוי כוח נוטריוני: ייפוי כוח נוטריוני מעניק לאדם את הזכות לבצע פעולות שונות בשם אדם אחר. במשרדה של חגית הלוי תוכלו לקבל ליווי צמוד והדרכה, כיצד לנסח את המסמך בצורה שלא תעניק לאדם המקבל את ייפוי הכוח סמכויות מעבר לאלה שלהן התכוון מייפה כוחו. היחסים הנוצרים בין מייפה הכוח לאדם שיבצע את הפעולות בשמו נקראים שליחות. בעסקאות שונות כמו עסקאות מקרקעין או עסקאות פיננסיות, עשוי הגוף המבצע את העסקה לדרוש אישור נוטריון על ייפוי הכוח.
  • ייפוי כוח נוטריוני לאדם החותם בשם תאגיד: סיטואציה נוספת שמובילה לצורך בחתימה על ייפוי כוח נוטריוני היא חתימה של אדם בשם תאגיד. במקרה זה, הנוטריון צריך לא רק לזהות את אותו אדם, אלא גם לקבל אישור מעורך הדין של התאגיד או מרואה החשבון העובד עבור תאגיד זה, שיאשר כי לאותו אדם אכן יש סמכות לחתום בשם התאגיד. במשרדה של עורכת הדין חגית הלוי תוכלו לקבל אישור נוטריוני המתאים לביצוע הפעולות בשם התאגיד.
  • צוואה בפני נוטריון: בדומה להסכם הירושה, חשוב לקבל גם אימות חתימה נוטריוני כאשר מבצעים צוואה בפני נוטריון. חתימת הנוטריון תעניק למסמך את הגושפנקה הטובה ביותר לאורך שנים רבות, גם אם היורש החזיק בצוואה במשך עשרות שנים ושאר הזוכים בצוואה לא ידעו על קיומה.
  • ייפוי כוח נוטריוני לאדם השוהה בחו"ל: מקרים נוספים שבהם מספר אנשים עשויים להזדקק לשירות של ייפוי כוח נוטריוני קשורים לשהות של אדם אחד במדינה זרה ואדם נוסף בישראל. במקרה זה, נוטריון מקומי בכל אחת מהמדינות עשוי להיות מעורב בחתימה על המסמכים ולזהות הן את מיופה הכוח והן את הגורם המייפה את כוחו.
  • ניסוח ואישור של תצהירים על ידי חתימת נוטריון: משרדה של חגית הלוי מקבל תצהירים כתובים מראש, וכן מסייע בניסוח תצהירים לצורך הגשת תביעות שונות, תצהירים לגופים פיננסיים וממשלתיים ותצהירים שנועדו לביצוע פעולות בירוקרטיות שונות מול רשויות שונות בישראל. כל התצהירים נדרשים בחתימת נוטריון על פי החוק.
  • העדה של מסמך סחיר: סעיף 7(8) לחוק הנוטריונים תשל"ו-1976 מאפשר לבעלי מסמכים בעלי ערך פיננסי להיות מועברים מיד ליד באישור של נוטריון. אותו נוטריון יכול גם לציין שהמסמך "חולל", כלומר לא הועבר התשלום בגין הערך של השטר. משרדה של חגית הלוי מעניק שירותי נוטריון לצורך העדה של מסמכים אלה. אישור נוטריוני זה יכול לשמש במקרה של ניסיון להעביר את השטר לאדם שלישי או להוכיח כי אכן השטר לא נפרע.

  כמה עולים שירותי נוטריון?

  שירותי נוטריון ביניהם אימות חתימה נוטריוני, זיהוי החותם, ייפוי כוח נוטריוני ושאר השירותים שהוזכרו לעיל מתומחרים בדרך כלל הן על פי סוג השירות, הן על פי אורכו של המסמך המאומת והן על פי כמות החותמים. לכן, בפנייה לקבלת שירותי נוטריון חשוב להציג בפניו את המסמך הנדרש לחתימה במלואו ולקבלת הצעת מחיר.


  חשוב לדעת, כי אם הנוטריון צריך לנסח את המסמכים בעצמו, ולא רק להעניק אימות חתימה נוטריוני תתווסף עלות שעתית או מחיר קבוע לניסוח המסמכים.


  כמה זמן אורכים קבלת אישור נוטריוני וקבלת ייפוי כוח נוטריוני?


  הן אישור נוטריוני והן ייפוי כוח נוטריוני יכולים לארוך דקות ספורות אם כל הנדרש מהנוטריון הוא רק זיהוי האדם על פי תעודת הזהות שלו. במקרה שחסרים מסמכים נוספים כמו באישור נוטריון על מסמך תאגידי, הדבר תלוי בזמן שייקח להמציא את מסמכים אלה ולקבלם מהרשויות המתאימות.

  לקבלת מידע נוסף על ייפוי כוח נוטריוני, אישור נוטריון ושירותים נוספים הניתנים על ידי חגית הלוי, עורך דין ונוטריון, אל תהססו לפנות למשרד בטלפון: 077-3487178

  התייעצו עם צוות עורכי דין ותיקים ומנוסים בתחום!

  לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו פרטים
  ונחזור אליכם בהקדם

   תחומי עיסוק נוספים:

   ניתן להגיע לפגישת ייעוץ שבה נבחן את המצב הקיים,
   תקבל/י תשובות והסברים לכל השאלות שלך ופתרון או המלצה מה כדאי לעשות.

   לייעוץ ראשוני התקשר/י  עכשיו: 077-3487178

   או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

    צור קשר דילוג לתוכן